Tým New Cavaliers odehral napínavé finále Play off. Titul měli Cavaliers téměř na dosah a však putovní pohár mistrů České powerchair hockey ligy zvedli nad hlavu hráči Jaguárů.

 

úvod

Play off je vrcholem sezony, boje na které se připravuje každý tým v průběhu celého roku. Ze základní části soutěže jsme do bojů o titul mistra postoupili z prvního místa. Čekali nás tedy zápasy proti druhému týmu Jaguars Praha. Play off se hraje na dva vítězné zápasy, případně o tom, kdo si odnes prvenství rozhoduje zápas třetí a tak se také v sobotu stalo.

první zápas

Dramatický vývoj mělo hned první utkání. Od začátku to byla přetahovaná a krásná hra plná gólů. Po prvním poločase bylo skóre vyrovnané 4:4. V druhém poločase se ale našim hráčům dařilo lépe a tak do brány týmu Jaguárů zvládli vstřelit ještě 4 góly, zatímco naše obrana a golmanka za svá záda pustili pouze góly dva. Z prvního utkání jsme tedy odešli jako vítězové za stavu 8:6. Úleva a radost však nebyla na místě, o ničem ještě nebylo rozhodnuto.

druhý zápas

Do dalšího zápasu jsme nastoupili ve stejné vítězné sestavě. Soupeř však skvěle zareagoval na naši hru a nastoupil proti nám s pozměněnou taktikou. Na tu jsme ale nenašli recept a nezvládli správně reagovat. Proběhla řada střídání a změn a však ten správný recept jsme bohužel nenašli. Po prvním poločase byl stav utkání již 9:0 ve prospěch týmu Jaguars. V druhém poločase jsme zkoušeli vykřesat z našich možností to nejlepší a připravit se tak na poslední rozhodující zápas. Čtyřmi vstřelenými góly jsem si seřídili střelecké mušky a snažili se dostat zpět jistotu naší hry. Utkání skončilo 12:4 ve prospěch soupeře.

Před posledním zápasem jsme neměli mnoho času na odpočinek, našli jsme zbytky sil, ujasnili jsme si jakou hru chceme a musíme hrát a nastoupili do posledního boje. Zprvu byla hra poměrně vyrovná, na chvíli nám soupeř odskočil o dva góly. To se nám povedlo ještě před poločasem zredukovat na výsledek 2:3 v náš neprospěch. Druhý poločas nabídl dramatickou, napínavou, soustředěnou hru z obou stran. Cavaliers v průběhu vedli 7:4. Soupeř však na konci druhého poločasu zabral, na našem výkonu se podepsala nervozita, náš náskok se nám nepodařilo udržet a zápas tedy skončil 7:7. Čekalo nás prodloužení, které se hraje na takzvaný “zlatý gól”. Hra byla opět vyrovnaná, nervózní. Oba týmy se báli udělat chybu a tak se hra celé tři minuty přelévala z jedné strany na druhou. Čekali jsme na chybu soupeře, soupeř zas na chybu naši. Dvě minuty před koncem prodloužení, ztratil náš tým přehled o balónu, soupeř přesnou ranou trefil do rohu naší brány gól a bylo rozhodnuto. Tým Jaguars Praha opět obhájil prvenství a získal titul Mistr České Powerchair hockey ligy. New Cavaliers si odnesli stříbrné medaile.

předáníCo říct závěrem? K titulu jsme letos byli opravdu blízko, tak blízko jak Cavaliers nikdy nebyli, prohráli jsme o jeden jediný gól, o drobné chyby, drobné nepřesnosti, větší nervozitu z tíhy zápasů. Soupeři, týmu Jaguars Praha, gratulujeme k obhajobě titulu. Gratulujeme také na Slovensko týmu BlueSky Butterflies Bratislava k třetímu místu. Rovněž tak týmu SK Indians Plzeň, kteří obsadili místo čtvrté.

individuální oceněníVelkou náplastí na naši těsnou prohru bylo vyhlášení individuálních cen. Páťa Kocián získal ocenění jako nejlepší hráč s T-stick. Jirka Táborský mladší, si došel hned pro dvě ocenění a to Nejlepší střelec a Vítěz Kanadského bodování. Jirka za ligovou sezónu získal celkem 108 bodů, 88 gólů a 20 asistencí. Oběma moc gratulujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

TondaS Českou Powerchair hockey ligou se při závěrečném ceremoniálu loučil dlouholetý rozhodčí a náš bývalí dlouholetá místopředseda Antonín Krejčík. Píšťalku nevěší na hřebík definitivně, bude se dále zapojovat do pískání dětské soutěže a turnaje dvojic a však letošní finále klasické ligy pro něj bylo posledním. Tondovi, moc děkujeme za za celou jeho kariéru a přejeme pevné zdraví, štěstí a pohody.

A co dál? Naše hráče teď čeká zasloužený měsíční odpočinek. Na začátku prázdnin, první červencoví týden, nás čeká naše tradiční týdenní soustředění, nabité hodinami tréninku a teoretické přípravy. A od září opět naplno do příprav na novou sezonu.

Závěrem sezóny bychom rádi za vedení poděkovali všem našim hráčům. Brankářským oporám Lucce Kazdové a Ondrovi Tomešovi. Za výkony v nervy drásajících zápasech, za jejich sílu a nasazení v přípravě. Dále pak Páťovi Kociánovi, který v průběhu sezóny vytvořil s Míšou Táborskou obrannou oporu naší hry. Díky zejména Páťovi za jeho velký progres v průběhu sezóny, skvělou přípravu a nasazení. Další poděkování patří našim střelcům Tomášovi Suchému a Jirkovi Táborskému ml.. Náš tým za celou základní část nastřílel celkem 98 gólů, u většiny z nich byli právě tito dva pánové, myslím, že netřeba dalších slov chváli. Náš tým se ukázal jako velmi silný ve hře  s dvěma hráči s T-stick v poli. Útočnou T-stick oporou byl našemu týmu Jiří Táborský starší, který na této pozici skvěle uplatňoval své více než dvacetileté herní zkušenosti. Jirka je stálicí a oporou týmu, děkujeme mu za jeho výkony, odhodlání a předávání cenných zkušeností. Posledním Jirkou v našem týmu je Jirka Němeček, kterému děkujeme za jeho podporu, zelené srdce a jeho oddanost pro Cavaliers.

Veliké poděkování patří zejména trenérům. Dominik Studený a Libor Kocián jsou pro náš tým skvělým trenérským tandemem. Oba nám do tréninku vnesli řád, který se s průběhu sezony odrazil v naší hře. Dominik je trenérem, který nás dokáže vyhecovat a vyždímat z nás maximum a Libor dokáže svým nadhledem nás zklidnit hráče při vypjatých situacích.

Ještě jedno velké díky, chceme poslat všem, kdo nám ochotně pomáhají, starají se o vozíky, prostě všem, díky kterým můžeme hrát. Díky našim rodinám, kámošům a fanouškům. Díky Šárce a Davidovi za péči o vozíky, pohotové opravy a spolehlivý transport. Maminkám Evě a Janě za laskavou péči, podporu a pomoc. Tátovi Jirkovi a kamarádce Elišce za všestrannou pomoc a podporu.

Kavalíři jsou připraveni bojovat dál a v tom je naše zelená síla!